PARYŽYS: Mokiniai ir net mokytojai pamatydavo Rowaną Crothersą, gulintį mokyklos laiptų apačioje, po kritimo ar pastūmimo, ir nekreipdavo į jį dėmesio. Apsaugos darbuotojai prie barų mato jį nenormaliai vaikšto ir neleidžia jam įeiti, net kai jis pasako, kad turi negalią. Pareigūnai koncertų metu atsisako įleisti jį į prieinamas sėdynes, teigdami, kad jis neturi sveikatos sutrikimų, ir nušveičia jį.

Tai tik dalis būdų, kaip su 26 metų plaukimo čempionu, kuris šią ir kitą savaitę Paryžiuje siekia papildyti savo du parolimpinius aukso medalius, buvo netinkamai elgiamasi, nes jo negalia yra „nematoma“.

„Manau, kad visi žmonės gali būti geri, ir aš tikrai tikiu, kad Australija yra neįtikėtina šalis“, – „Wide World of Sports“ pasakoja Crothersas.

SKAITYTI DAUGIAU: Praėjus trejiems metams po beveik mirties, Aussie laimi auksą

SKAITYTI DAUGIAU: Austrijos parolimpiečiai pakliuvo į autobuso nesėkmę

SKAITYTI DAUGIAU: Širdį draskantis plaukimas po akį traukiančio įėjimo

„Tačiau aš taip pat tikiu, kad žmonėms, turintiems „nematomą“ negalią, nuolat trūksta supratimo.

Tarp maždaug 4400 Prancūzijos sostinėje besivaržančių sportininkų kai kuriems trūksta rankos ar kojos, kai kurie naudojasi neįgaliojo vežimėliu, o kai kurie vaikšto su lazdele.

Tačiau yra ir daug sportininkų, kurių negalią – fizinę ar intelektinę – atpažinti nelengva.

Rowan Crothers.

Rowanas Crothersas švenčia 2020 m. Tokijo parolimpinį auksą. Octavio Passos / Getty Images

Gimęs 26 savaites per anksti ir jam diagnozuotas cerebrinis paralyžius, Crothersas kovoja su nedideliais įgūdžiais ir nuovargiu, ypač kojose.

Penktadienio rytą Paryžiaus La Defense arenoje (AEST) Brisbeno atletas iškovojo bronzą vyrų 50 m plaukimo laisvuoju stiliumi rungtyje S10, o dabar jis ruošiasi apginti savo parolimpinį aukso medalį 100 m laisvuoju stiliumi S10 rungtyje.

Jo prisiminimai apie mokyklos laikus yra baisūs.

„Kiekvieną dieną slėpdavausi tualetuose, nes negalėjau pakęsti minties, kad mane tyčiojasi dėl labai, labai blogos koordinacijos ir vaikščiojimo, o tai buvo tikrai labai sunkus laikas man“, – sako jis.

„Mane vadintų tikrai šlykščiais vardais, būčiau nustumtas nuo laiptų. Pamenu, vieną kartą nukritau nuo laiptų ir tada mane ten ignoravo ne tik mokiniai, bet ir mokytojai. Nes mano negalia nėra Ne toks akivaizdus ir toks akivaizdus, ​​kad tomis akimirkomis visi aplink mane vadintų mane gremėzdiška ar aibę žodžių, kuriuos man tikrai nejauku.

Rowan Crothers švenčia Tokijo 2020 auksą.

Rowanas Crothersas siautėja Tokijuje. Naomi Baker / Getty Images

„Socialinis aspektas buvo tikrai sunkus, o fizinės patyčios ir prievarta pasidarė tokie dideli, kad galiausiai nusprendžiau slėptis tualetuose ir praleisti pamokas.

„Tai buvo nuolatinis savo negalios suvokimo ir supratimo trūkumas, o vaikai manydavo, kad aš nieko nesugebu, vadindavo mane tikrai labai siaubingais vardais, ir aš jausčiausi tokia izoliuota.

Kiekvieną akimirką, kiekvieną 2024 m. Paryžiaus parolimpinių žaidynių medalį žiūrėkite tiesiogiai ir nemokamai per 9 kanalą, 9Gem ir 9 Dabar. Be to, kiekvienas įvykis nemokamai, tiesiogiai ir pagal poreikį, su įjungta 4K Stan Sportas.

Plaukimo greitklys apmąsto savo mokymosi laikus nepaprastu požiūriu.

„Manau, kad dėl to labai džiaugiuosi (netinkamo elgesio metus), nes dabar turiu tokią perspektyvą“, – sako jis.

Rowan Crothers.

Rowanas Crothersas yra įkvepiantis žmogus. Australijos parolimpinės žaidynės

„Ir šioje pozicijoje aš manau, kad labai svarbu būti geru pavyzdžiu, parodyti šiems vaikams, kad jiems nereikia slėptis, kaip aš, jiems nereikia gėdytis savo negalios, jiems nereikia bijoti, kaip su jais elgsis kiti žmonės, nes jie vis tiek gali prisidėti, gali būti klasės dalimi ir gali pasiekti tikrai puikių dalykų.

„Mokyklos baigimas man buvo svarbus momentas… Aš supratau, kad išgyvenau šiuos baisius dalykus, o dabar noriu įsitikinti, kad kiti negalią turintys vaikai neturėtų jaustis tokie siaubingi ar įsitempę. eiti į mokyklą kiekvieną dieną“.

Per pirmuosius keletą jo gyvenimo metų gydytojai Crothersui ir jo šeimai ne kartą sakė, kad jis negalės vaikščioti, o kai išmoko vaikščioti, jiems buvo pasakyta, kad jis negalės gyventi savarankiško gyvenimo. .

Būtų menka pasakyti, kad jis įrodė, kad tie gydytojai klydo.

Būdamas elitiniu atletu, jis nedažnai užknisa naktinį gyvenimą, tačiau yra socialus vaikinas, turintis polėkio gyvenimui ir mėgaujasi išlipti, kai tik gali.

„Jei vieną vakarą noriu išeiti į lauką ir noriu išgerti apelsinų sulčių ar stiklinę pieno, tada dažnai įvairūs barai neleis man įeiti, nes mato, kad man bloga kojų koordinacija, ypač vakarais. laikui bėgant“, – sako Crothersas.

„Žmonės galvoja: „O, Rowanas atrodo visiškai gerai, todėl jis turi būti girtas, nes jam netrūksta kojos“. Bandysiu pasakyti: „Aš turiu negalią“, o jie sako: „Ai, mes girdėjome“. kad anksčiau’.

„Iš savo asmeninių patirčių, susijusių su neprieinamumu koncertuose, man nuolat neleidžiama patekti į prieinamas sėdimas vietas, nes neatrodo, kad turėčiau negalią… Nepaisant to, kad vėliau galėčiau pasirodyti kaip labai pajėgus. Dieną mano kojos taip sunkiai kovoja dėl to, kad galiu atsistoti ir vaikščioti, jau nekalbant apie šešias valandas neįtikėtinai intensyvių plaukimo treniruočių ir treniruočių sporto salėje.

Cerebrinis paralyžius yra viena iš labiausiai paplitusių negalių tarp maždaug 4400 Paryžiuje sportuojančių sportininkų.

Išsėtinė sklerozė, regos sutrikimas, epilepsija, įgytas smegenų sužalojimas ir autizmas yra tik iš daugelio kitų negalių, kurios gali būti „nematomos“.

„Žmonėms, turintiems „nematomą“ negalią, nuolat trūksta supratimo, nes ji yra nematoma“, – sako Crothersas.

„Tai neabejotinai problema, bet tikiu, kad visi gali dirbti kartu, kad sukurtų labiau įtraukią visuomenę.

Padėkite Australijos parasportininkams patekti į Paryžių! Spauskite čia norėdami paaukoti.



Source link

By admin

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *