Tai ne tavo vaizduotė –daugiau vyrų dabar yra susituokę su maitintojomis nei per pastaruosius dešimtmečius. Jei pažvelgtumėte į mokyklos automobilių stovėjimo aikštelę, daugiau vyrų dalyvauja valandomis, kurios tradiciškai būtų skirtos darbui. Apskritai vyrai nedirba tiek daug, kiek anksčiau. Remiantis duomenimis iš 2024 m. kovo mėn, gerokai sumažėjo vyrų užimtumas. 96% vyrų šeštajame dešimtmetyje dirbo visą arba ne visą darbo dieną, o 2024 m. dirba 86% 25–54 metų vyrų.

Tačiau, kaip ir bet kurio kultūrinio reiškinio, šio įvykio priežastys yra sudėtingos ir daugialypės ir negali būti siejamos tik su padidėjusiu moterų, finansiškai remiančių savo šeimas, skaičiumi.

„Kaip verslo lyderis turėjau privilegiją dirbti su daugybe verslininkų ir novatorių, ir manau, kad vyrų, dirbančių mažiau nei ankstesnės kartos, tendencija yra sudėtinga problema, kurią lemia daugybė veiksnių“, – sako Jonas Morganas, generalinis direktorius ir redaktorius. – vyriausiasis Būkite protingesniverslo konsultacijų įmonė, kurios specializacija yra padėti naujoms įmonėms ir mažoms įmonėms augti San Franciske.

„Svarbi priežastis (to) yra besikeičiantis ekonomikos kraštovaizdis“, – priduria jis. „Gamybos ir tradiciškai vyrų dominuojamose pramonės šakose sumažėjo, todėl sumažėjo stabilių, gerai apmokamų darbo vietų, reikalaujančių ilgų darbo valandų. Šiems sektoriams mažėjant, vyrai vis dažniau ieško karjeros geresnių pasiūlymų srityse darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrąpavyzdžiui, technologijos ir paslaugos, dėl kurių gali nereikėti tiek pat laiko investicijų.

Pažvelkite į šią naują realybę, kai vyrai gali pasivaikščioti po apylinkes vidurdienį, pirkti bakalėjos, o jų partnerė šokinėja į darbo skambutį arba lydi vaiko išvyką į mokyklą – visa tai įprastomis darbo valandomis nuo devynių iki penkių. .

1. Pusiausvyros siekimas

Jau praėjo tie laikai, kai kai kuriems vyrams buvo skirta daugiau nei 80 valandų darbo savaitės, siekiant darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyros bei dalijantis fizine ir psichine namų, šeimos tvarkymo ir kitų įsipareigojimų našta su savo partneriu. „Ypač jaunesnė karta teikia pirmenybę lanksčius darbo grafikus ir galimybė leisti laiką su šeima ir siekti asmeninių interesų“, – sako Morganas. „Šią pamainą iš dalies lėmė noras išvengti perdegimo, kurį patyrė jų pirmtakai, dažnai dirbę ilgas valandas savo asmeninio gyvenimo sąskaita.

A 2024 metų apklausa 57 % vyrų nuo 20 iki 54 metų amžiaus nurodė, kad pagrindinė priežastis, kodėl jie nedirba, buvo dėl asmeninės sveikatos problemos.

2. Alternatyvūs pragyvenimo būdai

Pandemija atnešė a nauja darbo eratoli nuo kabinos ir nuobodžiai ilgos darbo dienos.

„Nuotolinio darbo ir koncertų ekonomikos augimas leido vyrams rasti alternatyvių būdų užsidirbti pragyvenimui nesilaikant tradicinių darbo visą darbo dieną struktūrų“, – sako Morganas. „Laisvai samdomas darbas, sutarčių sudarymas ir darbas ne visą darbo dieną suteikia daugiau galimybių kontroliuoti darbo valandas ir leidžia asmenims pritaikyti savo profesinį gyvenimą pagal savo asmeninius poreikius.

„Įmonių lojalumas yra praeitis (abiem kryptimis)“, – priduria Robertas Longlis, verslo konsultantas Viljamsburge, Masačusetso valstijoje. „Praėjo 30 metų ir pensijos dienos. Vidutinis žmogus šiandien per savo karjerą dirbs aštuonias skirtingas darbo vietas ir greičiausiai bus daugiau portfelis, o ne linijinis kelias vienoje įmonėje.

3. Įsitraukimo į šeimos gyvenimą normalizavimas

„Prisimenu laikus, kai vyresnieji darbuotojai gyrėsi, kiek atostogų dienų tais metais prarado“, – sako Longley. „Tu to nebematai. Žmonės naudojasi savo pranašumais atostogų laikas, ir manau, kad po COVID (jie) labiau vertina savo laiką su šeima ir draugais. Vyrams nebereikia rinktis tarp darbo ir šeimos. Tiesą sakant, pastarųjų kartų vyrai labiau dalyvauja vaikų auklėjime nei jų tėvai ir seneliai.

„Vyrai vis dažniau priimami kaip pagrindiniai slaugytojai arba namuose gyvenantys tėvai, todėl kai kurie vyrai palieka profesiją ir sutelkia dėmesį į šeimos įsipareigojimus“, – sakoma pranešime. Harisonas Tangasgeneralinis direktorius ir vienas iš įkūrėjų Spokeoatvirkštinė telefono paieškos sistema, Pasadenoje, Kalifornijoje.

Amanda Augustinekarjeros ekspertas TopResumesertifikuotas profesionalus karjeros treneris ir sertifikuotas profesionalus gyvenimo aprašymų rašytojas Niujorke, sako, kad mūsų kultūra iš naujo apibrėžia vyriškumą.

„Tradicinės vyriškumo sampratos, ypač susijusios su pagrindiniu šeimos maitintoju, vystosi, vis labiau priimant įvairius vaidmenis ir indėlį namų ūkiuose. Nors vis dar nėra norma, moterų stigma yra mažesnė nei ankstesnių kartų maitintoja“, – sako ji.

4. Daugiau sėkmingų moterų darbo rinkoje

Pagal Nacionalinis švietimo statistikos centras2022 m. moterys sudarė daugumą universitetinį išsilavinimą turinčių darbuotojų Amerikos darbo jėgoje. Daugiau moterų darbo jėgoje gali reikšti mažiau galimybių įsidarbinti, o kai kuriais atvejais – ir mažesnius atlyginimo variantus vyrams – tai jiems atrodo kliūtis. A 2022 metų studija Bostono federalinis bankas nustatė, kad vyrai labiau linkę palikti darbo jėgą, „kai jų numatomas uždarbis sumažėja, palyginti su kitų jų darbo rinkos darbuotojų pajamomis“.

Augustine pasakoja, kad jos draugas ir jo žmona išsikraustė iš didmiesčio, kad sukurtų šeimą, ir dėl to teko skambinti sunkiai. „Jie kartu nusprendė, kad žmona išlaikys savo reiklią finansinę karjerą, kuri leido jai reguliariai dirbti nuotoliniu būdu, o vyras taps visu etatu globėju sūnaus kūdikystėje ir vaikystėje“, – sako ji. „Tai buvo prasminga, nes jo žmonos darbas buvo lankstesnis ir galėjo būti išsaugotas jiems persikeliant į kitą valstijos dalį, o dėl perėjimo būtų reikėję pakeisti darbą. Be to, jo žmonos padėtis, nors ir reikli, taip pat labai pelninga.

5. Ekonominiai veiksniai

„Ekonominiai veiksniai taip pat vaidina svarbų vaidmenį: vyriausybės pagalbos programos kartais atgraso dirbti, o sustingęs atlyginimas daro darbą mažiau finansiškai patrauklų“, – sakoma pranešime. Dakota Brown, licencijuota santuokos ir šeimos terapeutė Los Andželo alkoholio ir narkotikų vartojimo centruose. „Didėjanti koncertų ekonomika suteikia lankstumo, tačiau dažnai trūksta stabilumo ir naudos, o tai kai kuriems vyrams yra patrauklesnė (negu) tradicinis darbas. Šios tendencijos turi reikšmingų pasekmių, įskaitant poreikį persikvalifikuoti ir švietimą, paramą sveikatos priežiūrai ir politiką, skatinančią darbo ir asmeninio gyvenimo pusiausvyrą bei sprendžiančią darbo užmokesčio stagnaciją.

6. Psichinės sveikatos ir priklausomybės problemų daugėja

Amerikos medicinos koledžų asociacija paskelbė straipsnį „Vyrai ir psichinė sveikata: ko mums trūksta?“, kuris parodė, kad vyrų psichikos sveikatos sutrikimų dažnis yra didesnis nei moterų, tačiau parodė, kad mažiau vyrų naudojasi priežiūra. Straipsnyje teigiama, kad „vienu metu 2020 m. vyrų, ieškančių psichikos sveikatos priežiūros paslaugų, skaičius Jungtinėse Valstijose išaugo daugiau nei penkis kartus, palyginti su ankstesniais metais. Šie rodikliai buvo didesni nei moterų, kurios tuo metu ieškojo psichikos sveikatos priežiūros paslaugų. Tačiau iki 2021 m. tik 40 % vyrų, kuriems buvo pranešta apie psichikos ligą, praėjusiais metais gavo psichikos sveikatos priežiūros paslaugas, palyginti su 52 % moterų, turinčių psichikos sutrikimų.

Vyrų dalyvavimo darbo rinkoje sumažėjimo priežastis nėra viena. Be to, norint, kad darbo jėga būtų sveika, pelninga ir sėkminga vieta vyrams ir visiems žmonėms, sisteminiai pokyčiai gali būti vienintelis kelias į didesnį įsitraukimą.

„Be visapusiškų strategijų šioms problemoms spręsti“, – priduria Brownas, „gali būti ilgalaikis neigiamas poveikis ekonomikos augimui ir socialiniam stabilumui“.

Jevgenijaus Atamanenko/Shutterstock nuotrauka



Source link

By admin

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *