Žinai kaip yra. Jūs pasirinkote kažką, kas atsikovojo ir laimėjo. O gal nukritote ir susilaužėte kaulą. Galbūt išmetėte nugarą. Galbūt vieną dieną ką tik pabudote nuo „paslaptingo skausmo“. Bet vienaip ar kitaip, tam tikru savo gyvenimo momentu susižeidėte ir negalite daryti to, ką darote įprastai.
Daugelis iš mūsų paprasčiausiai pagalvos: „Prisukite. Tai bjauru, o dabar aš tiesiog sėdėsiu ir nieko nedarysiu, kol tai išgydys. Nors kai kuriems gali būti numatytasis signalo režimas, noriu pasakyti, kad treniruotės dėl traumos gali būti vienas geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti patys.
Žinoma, yra keletas įspėjimų:
- Ar turite leidimą sportuoti? Prieš pradėdami bet kokią treniruočių programą, visada įsitikinkite, kad esate pas gydytoją, kad būtumėte saugūs.
- Ar skauda daryti tai, ką darai? Nedaryk to.
- Ar po treniruotės jaučiatės blogiau? Jei taip, tikriausiai geriausia šiek tiek atleisti iš darbo.
Tačiau, jei turite medicininių sąlygų ir galimybių judėti neskausmingame judesio diapazone, taip pat energijos ir dažnio, kad galėtumėte grįžti prie kėlimo, treniruotės aplink traumą gali pakelti jūsų nuotaiką ir išlaikyti jus kiek įmanoma stipresnius visą jūsų laiką. atsigavimas.
Vienos pusės mokymas turi teigiamą poveikį nedirbančiai pusei, reiškinys, žinomas kaip kryžminės migracijos efektas. Vieno tyrimo metu važiavimas dviračiu viena koja reikšmingai paveikė genų ekspresiją ne dviračiu važiuojančioje kojoje, o tai rodo, kad pratimas viena koja turėjo teigiamą poveikį abiem kojoms. Kitas tyrimas, tiriantis vienpusius kulkšnies stiprinimo pratimus iš dalies paralyžiuotų pacientų, kuriems buvo insultas, parodė, kad jų ramybės pusė parodė pagerėjimą iš treniruotos pusės. Tiesą sakant, šis teigiamas nepažeistų kūno dalių lavinimo poveikis literatūroje buvo pastebėtas iki 1894 m.
Kai kuriais atvejais sporto salės įrengimas, kad būtų išvengta traumų, gali būti sudėtinga. Jums pasisekė, aš esu absoliutus profesionalas, priimdamas nesėkmingus sprendimus, dėl kurių veikiu ne taip optimaliai (paklauskite manęs apie laiką, kai nukritau ant riešo, atsitraukdamas rankenos padargus, arba apie laiką, kai nekreipiau dėmesio neveikiantį virtuvinį kombainą!), ir aš baigiau treniruoti įvairius judesius – galbūt šiek tiek nepatogius –, kad padėtų man tęsti, kol mano kūnas gyja.
5 geriausi būdai, kaip treniruotis patyrus traumą
Jei esate sužeistas, nenusiminkite. Vis tiek galite pasisemti šiek tiek kūrybiškumo, ir yra tikimybė, kad visas jūsų kūnas tuo džiaugsis.
Naudokite kulkšnies manžetą ant kabelio įrenginio
Kai turėjau reikalų su trigeriu pirštu ir su virtuvinio kombaino incidentu, manžetė buvo vienas patogiausių daiktų, kuriuos radau treniruodamas viršutinę kūno dalį. Tiesiog apvyniokite manžetę aplink riešą ir atlikite judesius, kai reikia. Eilės, traukimai veidu, skraidymas, visų rūšių delto kėlimai ir t. t. yra labai įmanomi (jei ne itin patogūs) tokiu būdu.
Išbandykite „Deadlift“ diržus
Traukimo diržai yra specialus diržas, kuris užsisega už nugaros ir pritvirtinamas prie štangos, todėl strypo suėmimas iš lygties išeina iš lygties ir leidžia atlikti traukimą net ir sužalojus ranką. Tai puiki priemonė laikyti šalia, bet kuriuo atveju.
Pritūpimai diržu
Jei dėl nugaros, pečių ar rankų traumos negalite pritūpti su strypu ant nugaros, pritūpimai diržu gali būti jūsų geriausias draugas.
Deja, daugumoje sporto salių nėra pritūpimo prie diržo mašinos, todėl gali tekti patiems susikurti pritūpimo prie diržo stotį. Vienas paprastas būdas tai padaryti – apkrauti vieną štangos pusę, o neapkrautą pusę pritvirtinti prie sienos, tvirto stovo ir pan. Pakrauta pusė gali sėdėti ant suoliuko arba pakelto paviršiaus maždaug juosmens aukštyje, kad būtų lengviau pasiekti. Uždėkite svorio diržą ir palikite pakankamai kaboti grandinės, kad galėtumėte ją užkabinti ant apkrautos štangos pusės. Pakrautoje pusėje uždėkite papildomą spaustuką, kad pritvirtintumėte diržo grandinę. Atsistokite su apkrauta štangos puse diržo grandinėje ir ženkite į šoną, kad strypas pakiltų nuo apkrovimo paviršiaus ir atsidurtų pritūpimo padėtyje. Tęskite pritūpimą, kai strypas yra pritvirtintas prie diržo.
Išbandykite „One-Arm Hangs“.
Ar norėtumėte pagerinti savo sukibimo jėgą, bet turite sužalotą ranką ar plaštaką? Treniruokitės kabėti nuo strypo nesužalota puse. Jei jums to negana iššūkio, pabandykite atlikti keletą kabančių kojų pakėlimų iš tos padėties! Toks kabinimas ne tik padeda sustiprinti gorilą primenantį sukibimą, bet ir padidina pečių ir juosmens judrumą bei stabilumą, taip pat gali padėti papildyti prisitraukimo treniruotę (jei norite pakelti save, turite mokėti pakabinti nuo strypo. ant jo).
Atsakomybės apribojimas: prieš išbandydami tai be pagalbos, jau turėtumėte turėti gerą sukibimo ir pečių jėgos pagrindą. Jei dar nesate pasiruošę, atsistokite ant dėžės ir nuleiskite savo svorį taip, kad iš esmės kabėtumėte, tačiau laikykite kojas ant grindų, kad pakeltumėte bet kokį kūno svorį, kurio dar negalite atlaikyti.
Naudokite mūšio virves
Jei jūsų kojos sužeistos, bet norite šiek tiek treniruotis, kovos lynai lengvai atliekami iš sėdimos padėties – nereikia kojos!